Drzwi przesuwne

Systemy automatycznych drzwi przesuwnych i harmonijkowych umożliwiają wykonanie estetycznej zabudowy, wygodnej dla użytkowników i dającej jednocześnie możliwość bardzo efektywnego wykorzystania przestrzeni w budynku. W wielu przypadkach konstrukcje te bazują na systemach okienno-drzwiowych serii MB. Gama dostępnych rozwiązań i potencjalnych zastosowań jest szeroka: od produktów nadających się do zabudowy balkonów, tarasów lub ogrodów zimowych po konstrukcje doskonale sprawdzające się w budynkach użyteczności publicznej i obiektach komercyjnych. W tym systemie producenci mają możliwość zastosowania większości dostępnych na rynku automatów.

MB-23P

System przeznaczony do wykonywania lekkich przesuwnych przeszkleń, które mają za zadanie chronić balkony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi tzn. wiatrem, deszczem, śniegiem a także przed zabrudzeniem i hałasem. Okna systemu MB-23P utrudniają również włamanie, co jest szczególnie ważne w mieszkaniach na parterach i na najwyższych kondygnacjach budynków.

MB-SLIDE / MB-SLIDE ST

Systemy MB-SLIDE i MB-SLIDE ST przeznaczone są do wykonywania izolowanych termicznie drzwi oraz okien przesuwnych, które można wbudowywać w ściany murowane, fasady aluminiowe, ogrody zimowe lub zabudowy witrynowe wykonane w systemach okiennych serii MB. Drzwi przesuwne mogą mieć od 2 do 6 modułów, można w nich stosować także moskitiery.

Drzwi harmonijkowe

drzwi harmonijkoweRozwiązania doskonale nadające się jako połączenia przestrzeni domu z tarasem lub ogrodem. Wszystkie drzwi harmonijkowe są wykonane z profili izolowanych termicznie. W zależności od wymagań mogą to być konstrukcje otwierane do wewnątrz (oparte na systemach MB-59S, MB-60 lub MB-70) bądź otwierane na zewnątrz, oparte na systemie MB-59S Casement.

MB-DPA

System MB-DPA obejmuje drzwi przesuwne automatyczne lub manualne. Wbudowane indywidualnie, w większych przeszkleniach lub fasadach aluminiowych mogą być one wykonane w dwóch wariantach: z profili izolowanych termicznie lub z profili „zimnych”. Oprócz wygody i bezpiecześntwa, jakie dają użytkownikom, atutem drzwi przesuwnych MB-DPA są duże dopuszczalne gabaryty konstrukcji.

MB-77HS

W ofercie ALUPROF S.A. znajduje się także system izolowanych termicznie drzwi podnoszono-przesuwnych MB-77HS, który należy do produktów o najlepszych parametrach i spełnia wszelkie wymagania stawiane tej grupie konstrukcji. Drzwi tego typu są idealną propozycją jako zabudowa łącząca pokoje lub ogrody zimowe ze środowiskiem zewnętrznym, stanowią wygodne wyjścia na balkon, taras lub otwartą przestrzeń ogrodu. System MB-77HS jest szerzej opisany w odrębnej ulotce reklamowej. W drzwiach harmonijkowych oraz w drzwiach przesuwnych bazujących na profilach izolowanych termicznie możliwe są zabiegi


wpływające na estetykę konstrukcji: stosowanie listew do szklenia o różnych kształtach oraz wykonywanie zabudowy dwukolorowej.

Drzwi automatyczne: przesuwne, rozwierne, karuzelowe i harmonijkowe

Montowaliśmy już drzwi automatyczne np. w kilku marketach i instutucjach.

System MB-78 EI DPA służy do wykonywania przegród przeciwpożarowych z automatycznie przesuwanymi drzwiami jedno i dwuskrzydłowymi w klasie odporności ogniowej EI15 lub EI30.

źródło: ALUPROF S.A.